Četvrtak, 02.05.2019.

Dvije medalje za Karate klub Finida na Prvenstvu Balkana

Protekloga je vikenda (26. - 27.04.2019.) u organizaciji Balkanske karate federacije, u Čačku ( Srbija ) održano 21. Prvenstvo Balkana za seniore i veterane u katama i borbama.

Na ovogodišnjem Prvenstvu Balkana nastupilo je 271 natjecatelja iz 11 zemalja: Albanije, BiH, Bugarske, Cipra, Crne Gore, Hrvatske, Makedonije, Rumunjske, Slovenije, Srbije i Turske.

Veterani, Mirko Banović i Amir Rešidović iz Karate kluba Finida, na prvenstvu su nastupili u sklopu Hrvatske reprezentacije te ostvarili značajan rezultat osvojivši jednu srebrnu i jednu brončanu medalju.

Mirko Banović je u borbama (veterani +55 godina +75kg) osvojio 2. mjesto i srebrnu medalju, dok je Amir Rešidović u katama (veterani +55godina) osvojio 3. mjesto i brončanu medalju.